قوانین نانوشته در طراحی سایت

نوشته شده در بلاگ طراحی سایت

طراحی سایت با رعایت اصول حرفه ای و مورد نیاز اهداف سایت ، نه تنها به زیبایی و لذت های بصری سایت شما کمک میکند ، بلکه با استفاده از روش های روانشناختی طرح باید تجربه ای متفاوت و آسان برای بازدید کننده نیز فرآهم آورد و این چیدمان قطعاً به سمت برآورده شدن اهداف سایت طراحی شده متمایل خواهد بود . در حقیقت طراحی سایت ایده آل باید با کمترین هزینه زمانی برای بازدیدکننده و نویسنده ، بیشترین امکان بهره برداری در کنار زیبایی ظاهر وب سایت را ارائه دهد .

طراحی سایتبرای برآورده شدن تمامی این نیاز ها طراحان به سمت روش های جدیدی برای ارائه مطلب خود ترغیب شده اند که با نام طراحی کاربردی سایت مطرح است . در حقیقت این نوع طراحی با حذف چارچوب های ذهنی از پیش نگاشته شده در تجربیات گذشته کاربران ، سعی در رسیدن به بهترین طرح کاربردی با توجه حیطه کاری سایت مورد نظر را دارد . تمام این موارد به طراحی سایت و بازاریابی آن کمک خواهد کرد .

در زیر به بعضی از این قوانین نانوشته در طراحی سایت که امروزه کاربرد وسیعی با نام طراحی کاربردی سایت پیدا کرده است ذکر میکنیم و توضیحی مختصر در باره آن ارائه مینماییم . ولی حتماً مدنظر داشته باشید که این روش ها به صورت کلی بوده و باید موازنه ای میان طرح کاربردی و اهداف اصلی طراحی سایت برقرار باشد . در حقیقت این ها قوانینی است که از نظر ما با رعایت کردن آن میتوان به طراحی سایت مناسب ، کاربر پسند و زیبایی دست یافت .

1- سلیقه را فدای هدف کنید !

در این مورد منظور این است که مهمترین عامل برای طراحی هدف است . دستیابی به اهداف طراحی سایت در بسیاری از موارد با سلیقه شخصی شما تفاوت دارد و این سوال مطرح میشود که کدام باید فدای کدام شود . در اول راه خود را برای فدا شدن در راه اهداف آماده کنید ، طراحی شما نباید هیچ گونه تعصب شخصی در خصوص طرح ، رنگ و یا روش را القا کند و باید تماماً با محوریت خدماتی که میخواهید ارائه دهید همخوان باشد .

2- احترام ، صداقت

صداقت و احترام اولین و ابتدایی ترین اصل برای شروع همکاری است ، شما باید این حس را هم به مخاطبین سایت خود و هم به کارفرمای خود القا کنید !

3- کمتر از کلمات بی خاصیت استفاده کنید !

کلمات بی خاصیت در نظر ما کلماتی است که بیشتر دیده میشود در محاوره از آن ها استفاده میشود و بیشتر از آن که بار مثبت در کاربر القا کند به نظر میرساند که نوعی بی اعتباری را براش شما به ارمقان می آورد . بهتر از حرف هایی اینچنین ، استفاده از تصاویر است . البته ما در طراحی سایت با توجه به پهنای باند اینترنتی محدود کاربران ایران ، حدودی داریم که باید رعایت شود .

ادامه دارد …

۴ دیدگاه ارسال شده

 1. مهر ۸, ۱۳۹۲

  با تشکر از مقالات مفید شما.

 2. آبان ۲۸, ۱۳۹۲

  سلام اگه میشه منبع اطلاعاتتون هم بنویسید تشکر

  • فروردین ۱۷, ۱۳۹۳

   سلام و عرض ادب،
   معمولاً جمع آوری مطالب هستند، ولی در مقالات بعدی سعی میشه که منابع رو هم ذکر کنیم.

 3. آذر ۲۶, ۱۳۹۲

  جالب بود مرسی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

 

 

 

کلام امیر ( فرمایشات امیر المومنین علی (ع) )

دین خود را با دنیایت حفظ کن تا هر دو را ببری و دینت را وسیله حفظ دنیا قرار مده ، که هر دو را می بازی .

 

با ما تماس بگیرید !

از طریق

77132236 – 33992114 33991732

یا

info@ummulbanin.com

یا

فرم تماس با ما

به چی فکر میکنید ؟